SlovChips

SlovChips

Jedinečné slovenské chipsy

SlovChips Noviny č. 3/2019

Stiahnite si toto číslo SlovChips novín vo formáte .pdf

Plány, stratégia a štruktúra spoločnosti SlovChips.

Často sa obchodní partneri a zákazníci pýtajú, kto stojí za spoločnosťou SlovChips.
Za spoločnosťou SlovChips stoja traja flexibilní a cieľavedomí majitelia. Spoločnosť je čisto slovenská od roku 2016, kedy bol zo spoločnosti vyplatený zahraničný investor. V spoločnosti boli od roku 2007 rôzne majetkové a vlastnícke zmeny. Od roku 2016 je spoločnosť stabilizovaná a každoročne zaznamenáva nárasty predaja a lepšie hospodárske výsledky.
V čom sú naše produkty v porovnaní s konkurenciou unikátne a ktoré sú naše slovenské značky.

Naše výrobky sú vyrábané tradičným spôsobom a z kvalitných odrôd zemiakov. Na všetky vstupné suroviny si starostlivo vyberáme dodávateľov, ktorí musia spĺňať vyššie kvalitatívne kritériá. Preto sú naše výrobky od konkurenčných trochu drahšie, no táto stratégia sa nám vypláca. Zákazník chce kupovať kvalitný slovenský výrobok. Naše značky Prima, Nature product – lupienky bez konzervačných látok a chemických prísad; Spišské a Gazdovské si kupuje čoraz viac spokojných zákazníkov. Spišské zemiakové lupienky sú regionálny produkt a ich výroba sa na Spiši traduje od roku 1986.

Mnoho zákazníkov nevie, kde na Slovensku sa zemiakové lupienky Prima, Gazdovské, Spišské a Nature product chips vyrábajú.

Naše produkty vyrábame v Smižanoch na východe Slovenska, kde sa výroba zemiakových lupienkov traduje od roku 1986. Umiestňovanie výrobkov na trh a pulty reťazcov bez masívneho marketingu.

Podarilo sa nám dostať sa bez masívneho marketingu aj do veľkých slovenských reťazcov ako CBA, Billa, Tesco, FRESH, COOP a podobne. Okrem Slovenska vyvážame do Ruska a občas do in-outových akcií do Poľska a Českej republiky. Momentálne rokujeme s reťazcami v Chorvátsku a Slovinsku. Samozrejme je veľmi ťažké dostať naše produkty na pulty reťazcov. Zvýšený záujem o naše výrobky presvedčil aj veľké reťazce aby umiestnili aspoň dva-tri naše produkty na svoje pulty. Najviac priestoru nám poskytuje slovenský reťazec FRESH. Teda aj bez masívneho marketingu, na ktorý nemáme, sa postupne presadzujeme na pultoch.

Pôvod zemiakov na výrobu zemiakových lupienkov.

Zemiaky nám pestujú partneri na Slovensku, ale dovážame aj z Českej republiky. Na Slovensku družstvá dostávajú dotácie od štátu na polia, ktoré nie sú obrábané a tým pádom je pre nich ekonomicky nezaujímavé pestovať niektoré plodiny, medzi ne patria aj zemiaky. Preto je nutné časť suroviny aj dovážať.
Financie a investovanie do výroby a potrebných technológií.
Investície sú postupné a investuje sa z prostriedkov firmy a úverov z bánk. Výška investícií je veľmi vysoká nakoľko sme dosť výrazne zmodernizovali výrobu. Investovalo sa v poslednom období do technológií, aby výroba spĺňala prísne nariadenia Európskej únie na zníženie obsahu akrylamidov v potravinách. Žiadne dotácie od štátu sme nedostali.

Tržby v minulom roku narástli o 19 %.

Tržby vzrástli o 19 % hlavne vďaka kvalitným výrobkom a profesionálnemu obchodnému tímu, ktorý sa stará o predaj výrobkov. Veľký podiel na raste tržieb má aj kolektív pracovníkov vo výrobe a administratíve, ktorí svedomite a profesionálne plnia svoje úlohy. Začína sa nám dariť aj na oddelení exportu a postupne sa dostavujú prvé výsledky. Má na tom veľkú zásluhu manažér zahraničného obchodu, ktorý veľmi usilovne pracuje na nových projektoch. Aj pri nekalých praktikách konkurencie, ktorá zavádza zákazníkov, sa nášmu obchodnému tímu darí presadzovať naše slovenské značky na trhu.
Naše plány do budúcna.

Inovovať, rozširovať výrobu, udržať a zvyšovať kvalitu výrobkov. Medziročne zvyšovať tržby minimálne o 15 až 18 %. Myslím si, že tento plán budeme bez problémov plniť, nakoľko sa postupne presadzujeme na nových trhoch a výrazne nám stúpa predaj aj na Slovensku.

Východné Slovensko.

Východné Slovensko je bohaté na mnoho krásnych miest. Medzi jeho unikáty neodmysliteľne patrí Spišský hrad, ktorý je zaradený do svetového dedičstva UNESCO. Ak ste tam neboli, tak ste práve dostali výborný tip na výlet. Aký by to bol Spišský hrad, ak by ste tam nenašli kvalitné slovenské Spišské zemiakové lupienky. Bufet pod Spišským hradom Vás srdečne privíta a ponúkne Vám občerstvenie zo svojho širokého sortimentu.

Kvalitné slovenské zemiakové lupienky si obľúbili viacerí naši odberatelia. Touto cestou by sme sa im radi poďakovali za propagáciu slovenskej výroby. Vďaka ich podpore predaja, napr. reklamami na billboardoch, sa naše výrobky dostávajú do povedomia.

Vlastníte alebo prevádzkujete predajňu a chcete ponúkať kvalitné výrobky? Neváhajte nás kontaktovať, radi sa s vami stretneme a predstavíme Vám našu širokú ponuku. Kúpou slovenských výrobkov podporujeme slovenské firmy a slovenskú ekonomiku.

– Tomáš Szapola, manažér predaja pre východné Slovensko

 

 

Aj na Čachtickom hrade.

Malebná zrúcanina „tajomného hradu v Karpatoch“ sa vypína na vrchu medzi obcami Čachtice a Višňové.
Čachtický hrad, opradený legendou o krvavej grófke Alžbete Báthory, je stredovekou zrúcaninou postavenou v 13. storočí. Obzrieť si môžete rôzne expozície a povestnú železnú pannu. Okrem prehliadky hradu sa pokocháte nádhernými výhľadmi po krajine a okolí. Na nádvorí je hospodárska budova, v ktorej sa nachádza predajňa, kde nájdete aj naše výrobky.

,,Keď som dostala ponuku od SlovChipsu, presvedčila ma chuť a sortiment“, povedala správkyňa hradu, Mgr. Katarína Orthová.

– Martin Polešenský, manažér predaja pre západné Slovensko

 

 

Hotel Hubert v Gerlachove.

A je to tu, už nielen v obchodných sieťach a gastro prevádzkach nájdete naše skvelé slovenské produkty. Veľmi nás teší, že hlavne naše lupienky vzbudzujú záujem, tak ako v jednom z najlepších hotelov vo Vysokých Tatrách, v hoteli Hubert v Gerlachove. Urobil rozhodnutie, ktoré nás veľmi potešilo – V hoteli Hubert sa rozhodli ponúkať svojim zahraničným a domácim hosťom namiesto zahraničných slaných pochutín tie naše, a to Gazdovské zemiakové lupienky. Rozhodli sa tak ponúkať domáci a kvalitný produkt.

Veľmi si vážime zaradenie do predaja. Naše slovenské výrobky zožali u klientov obrovský úspech.

Pevne dúfame a veríme, že predaj našich produktov v hoteli Hubert budú nasledovať aj iné hotely a penzióny. Stojíme si za kvalitou, za ktorú sa nemusíme hanbiť, sme pyšní na svoju prácu, ktorú si robíme svedomito a čestne. Nesmierne nás teší, že zákazníci, ktorým chutia naše produkt, nás odporúčajú ďalej.

Sme radi že aj hotel Hubert podporuje takouto formou slovenské výrobky, ktoré sú naj.

O naše zemiakové lupienky je čoraz väčší záujem a chutia čoraz viac ľudom v rámci celého Slovenska.

Tento rodinný hotel s príjemným personálom a s množstvom atrakcií pre deti, ako napríklad mini zoo, rozhodne odporúčame navštíviť. Jeho poloha a pohoda, ktorú tu nájdete, Vám zabezpečí príjemný relax pre celú rodinu.

– Ľubica Krišáková, manažér predaja pre stredné Slovensko